MENU
Jesteś tutaj: Mechanika Jak zadbać o swój filtr DPF? - 5 patentów

Jak zadbać o swój filtr DPF? - 5 patentów

14:55, dnia 13 październik 2022r.
Kategoria:Mechanika
163
0

Choć filtr cząstek stałych w dieslu może sprawiać problemy, jest złem koniecznym. Mamy tylko jedno życie i jeden oddech, więc mało prawdopodobne jest, że na naszych drogach będzie mniej samochodów. Jak możemy zapewnić konserwację DPF, aby nie uległ on nagłej awarii?

  1. Aby pomóc w zmniejszeniu sadzy, możesz użyć dodatków (specjalnych preparatów) do paliwa.
  2. Unikaj jazdy na krótkich dystansach. Nie musisz jeździć swoim samochodem, jeśli używasz go tylko do dojazdów do pracy. Zamiast tego, zabierz samochód do innego sklepu w nocy. Możesz też odwiedzić znajomych na drugim końcu. Możesz również wybrać się na szybką wycieczkę raz w miesiącu i utrzymać tętno na poziomie 2000-3000 przez 10 minut.
  3. Twój DPF może wymagać wymiany, jeśli zauważysz spadek wydajności lub zwiększone zużycie paliwa. Zacznij od oczyszczenia filtra DPF za pomocą specjalnego zestawu do regeneracji DPF. Jest to prosty zabieg, który może przynieść zaskakująco dobre rezultaty.
  4. Upewnij się, że uzupełniasz poziomy płynów, jeśli masz filtr cząstek stałych FAP. Instrukcja obsługi Twojego samochodu powie Ci, jaki typ i ile płynu jest potrzebne, jak również odległość między każdą zmianą.
  5. Powinieneś również lepiej zadbać o swój silnik, częściej wymieniając olej. Long Life to świetny slogan, ale co 10-15 tys. kilometrów każdy dbający o swój silnik mechanik powie Ci, że należy go wymienić.

Jeśli Twój filtr dpf potrzebuje czyszczenia zapraszamy do naszego warszatu 

STABILIS POLSKA

Zakład regeneracji filtrów cząstek stałych

Krynoliny 18

03-699 Warszawa

TEL. 600-576-101

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*