MENU
Jesteś tutaj: Wyposażenie domu Jaki rozmiar umywalki wybrać?

Jaki rozmiar umywalki wybrać?

17:50, dnia 07 czerwiec 2021r.
Kategoria:Wyposażenie domu
679
0

Ravon rozmiar umywalkiPrzy zakupie umywalki łazienkowej do wyboru jest wiele modeli. Jaki rozmiar umywalki wybrać, aby najlepiej pasowała do naszej łazienki?

Jaka umywalka jest najlepsza?

Pięknie dopasowana umywalka do łazienki będzie gwarancją pięknego wystroju wnętrza. Jest ona nie tylko praktyczna, ale może też dodać nastroju każdej łazience. Która umywalka jest najlepsza? Szukasz małej czy dużej umywalki? A może średniej wielkości? Zanim zdecydujesz się na rozmiar, zastanów się, czy wolisz umywalkę nablatową czy wolnostojącą. W innym artykule omówiliśmy zalety obu tych rozwiązań.

Wybierając umywalkę, należy wziąć pod uwagę, jak duża będzie nasza łazienka. Wielkość łazienki powinna dyktować wielkość umywalki. Duża umywalka będzie brzydko się prezentować i będzie niepraktyczna w małej łazience. Może ona zajmować zbyt dużo miejsca, utrudniając poruszanie się po pomieszczeniu. Mała umywalka umieszczona w dużej łazience może stracić swój urok. Niemal zniknie z resztą łazienki.

Standardowa szerokość umywalki wynosi od 40 do 70 cm. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zainstalowanie dwóch umywalek w dużej łazience.  

Jak głęboka jest Twoja umywalka?

Oprócz wielkości umywalki należy zwrócić uwagę na jej głębokość. 40 cm. To właśnie tutaj kształt Twojej umywalki odgrywa kluczową rolę. Umywalki nablatowe są zazwyczaj węższe, ponieważ blat przejmuje część ich funkcji. Ze względu na swoją funkcję umywalki ścienne i wolnostojące są zazwyczaj najgłębsze.

Jak widać, ważne jest, aby najpierw zdecydować się na rodzaj umywalki łazienkowej, a następnie określić jej rozmiar.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*