MENU
Jesteś tutaj: Branża funeralna Kamieniarstwo Góra Kalwaria

Kamieniarstwo Góra Kalwaria

17:50, dnia 24 maj 2021r.
Kategoria:Branża funeralna
750
0

Kamieniarstwo Góra Kalwaria MiecznikowscyKażdy człowiek przeżywa stratę bliskiej osoby na swój własny sposób. Są dwie rzeczy, których doświadczają wszyscy ludzie pogrążeni w żałobie: ogromny żal i smutek. Po śmierci pozostają tylko wspomnienia i miejsce na cmentarzu (np. nagrobek). Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć materiał i warsztat kamieniarski, z którego zostanie wykonany nagrobek.

Usługi w kamieniu. Z jakimi materiałami pracujemy

Z materiału, z którego wykonany jest nagrobek, można utworzyć dwie grupy:

 • kamienie naturalne
 • oraz ich alternatywy

Do kamieni naturalnych należą między innymi:

 • marmur,
 • piaskowiec,
 • granit,

Alternatywy obejmują:

 • konglomerat,
 • lastriko.

Od ponad 30 lat rynek warszawski gości na swoim terenie firmę Miecznikowscy Kamień Naturalny i Kamień Sztuczny. Choć oferujemy usługi kamieniarskie (parapety i blaty), to jednak skupiamy się przede wszystkim na wykonywaniu nagrobków z kamieni naturalnych.

Granit jest głównym materiałem używanym do produkcji większości naszych pomników. Granit jest znany ze swojego pięknego wyglądu i niezwykłej trwałości. Granit występuje w wielu odcieniach i kolorach, m.in. czarnym i szarym, a także w butelkowej zieleni i czerwieni.

Każdy nagrobek jest wyjątkowy, ponieważ granitowe bloki skalne są naturalnie ukształtowane i mają różną fakturę lub kolor.

Są to najpiękniejsze nagrobki (bo pochodzą od nas). Góra Kalwaria godnie żegna zmarłego

Możemy wykonać dla Państwa każdy rodzaj pomnika. Oferujemy m.in. następujące usługi:

 • nagrobki nowoczesne,
 • nagrobki tradycyjne,
 • nagrobki pojedyncze,
 • nagrobki podwójne,
 • nagrobki urnowe (Góra Kalwaria coraz chętniej wybiera tę opcję).

Każde zamówienie zostanie zrealizowane. Jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej osobiste i niepowtarzalne projekty.

Góra Kalwaria, czyli Państwo - mieszkańcy, mogą zamówić pomniki i nagrobki, które zapewnią profesjonalnie wykonane miejsce spoczynku dla Państwa bliskiej osoby.

Nasze usługi w zakresie kamieniarstwa obejmują wszystko, co jest potrzebne do zagospodarowania terenu wokół grobu, w tym kostkę brukową i otoczaki. Możemy również pomóc w wykonaniu napisów, zdjęć oraz akcesoriów, takich jak wazony, krzyże czy rzeźby.

Na cmentarzach nadal najpopularniejsze są pojedyncze nagrobki. Jednak dla tych, którzy wolą kremację, istnieje taka możliwość. Kamienie urnowe z Góry Kalwarii to małe, misterne dzieła sztuki. To nie ich wielkość jest istotna, ale dbałość o szczegóły i staranne wykonanie. Zaletą tego typu pomników jest również to, że zajmują bardzo mało miejsca.

Usługi kamieniarskie. Jakie usługi oferujemy?

Z biegiem lat nauczyliśmy się, że nie wszyscy klienci potrafią wyobrazić sobie, jak powinien wyglądać nagrobek. Dysponujemy szeroką gamą gotowych wzorów, dlatego oferujemy je na naszym stoisku. Możesz zobaczyć nasze realizacje i wybrać pomnik, który najbardziej Ci się podoba. Czasem wystarczy tylko zmienić kolor kamienia lub dodać któryś z naszych dodatków. Jeśli masz własne pomysły, możemy stworzyć projekt pomnika według nich. Wykonamy wizualizację i dodamy elementy. Tworzymy projekty graficzne i wizualizacje napisów. Wspólnie ustalamy szczegóły, od ogólnego kształtu po elementy nawiązujące do napisów i fotografii. Jesteśmy do dyspozycji na wszystkich etapach.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*